Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná

Kultúrne akcie

Noc strašidiel 7.11.2019 zraz v KD o 17.00

Pozývame všetkých, čo majú radi adrenalín...

fb.png

 


 

Posedenie s dôchodcami 20.10.2019 o 15.00

Hovorí sa, že všetko má svoj čas. A čas má všetko vo svojich rukách. Skutočnosť, že roky pribúdajú každému rovnako nijako nezmeníme. V každom období však život ponúka pekné veci. Kolobeh života sa týka nás všetkých. Čas produktívnej zrelosti vystrieda obdobie jesene života. Starnutie je súčasťou nášho života a nemôžeme pred ňou zatvárať oči.

Október ako mesiac úcty k starším nám pripomína, aby sme si uctili seniorov a uvedomili si ich hodnotu a neustálu potrebu v spoločnosti.

Srdečne Vás pozývame sa Posedenie s dôchodcami, ktoré sa uskutoční 20. októbra 2019 o 15.00 hod. v kultúrnom dome. Chvíle Vám spríjemní detský folklórny súbor Tekovanček.

Priďte si trochu zaspomínať...

posedenie A4 (1).jpg


 

Valentínska zábava

Je nám to ľúto, ale lístky sú už vypredané...

Váš záujem ďaleko prevýšil kapacitu našej sály a tú nezmeníme, len sa jej musíme prispôsobiť.

A pokiaľ chceme, aby ste si dobre zatancovali a boli spokojní, nemôžeme predať viac lístkov.

Ďakujeme za pochopenie...

plagát-1.jpg


 

BRHLOVSKÁ HOSTINA

Vážení občania a hostia, všetci ste srdečne pozvaní na brhlovskú hostinu...

stol hostina.jpg

Folklórne vystúpenie bolo realizované s finančnou podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja...Ďakujeme.


 

Dobruo jedlo z Tekova a Hontu

dobruo jedlo 2019.jpg

 


 

JUNIÁLES 1. júna 2019

plagat juniales.jpg


 

jedlo.jpg

Pravidlá IV. ročníka súťaže Dobruo jedlo z Tekova a Hontu
dňa 22.6.2019 v Brhlovciach

Cieľ súťaže:

Súťaž je určená pre širokú verejnosť, cieľom súťaže je nachádzať a prezentovať tradičné jedlá z regiónu Tekova a Hontu. V rámci súťaže sa prezentujú nie len súťažné družstvá, ale aj obce z ktorých družstvá pochádzajú. Súťaží sa v dvoch kategóriách

 • jedlo – hodnotené porotou
 • najkrajší stánok – divácka súťaž

 Na podujatí ide predovšetkým o zábavu, príjemnú atmosféru a dobrú náladu.

Organizačné pravidlá:

 1. Do súťaže sa družstvá musia prihlásiť vopred, najneskôr do 10.6.2019 na adrese OZ Tekov – Hont, Parková 2, 935 87  Santovka, telefonicky na čísle 0948606078 alebo       e-mailom: katarina.sumerakova@tekov-hont.sk.
 2. Súťaže sa môžu zúčastniť jedno až päťčlenné družstvá, na svoje náklady
  a nebezpečenstvo, pričom veliteľ družstva musí byť plnoletý a musí prehlásiť,
  že súhlasí s pravidlami súťaže a organizačnými pokynmi. Veliteľ družstva zodpovedá za všetkých svojich členov.
 3. Súťažné družstvá súťažia pod zvoleným menom družstva.
 4. Súťažné jedlo má byť tradičné jedlo buď priamo z obce, ktorú družstvo reprezentuje alebo z regiónu Tekov - Hont. Družstvám, ktoré sa už súťaže zúčastnili sa odporúča variť iné jedlo, ako v predchádzajúcich ročníkoch, nie je to však podmienkou súťaže.
 5. Počet družstiev z jednej obce nie je obmedzený.
 6. Družstvo varí súťažné jedlo, okrem neho môže variť aj iné jedlo.
 7. registrácia súťažiacich bude prebiehať od 800 hod. do 900 hod.
 8. Organizátori súťaže zabezpečia studenú pitnú vodu a prívod elektrickej energie na hromadné odberné miesto (družstvo si zabezpečí predlžovací kábel k stánku min. 10m), vrecia na odpad, minimálne jeden stôl a jednu lavicu pre súťažné družstvo. Stan/prístrešok si družstvo zabezpečí samé alebo v prihláške uvedie že potrebuje prístrešok zabezpečiť.

Pravidlá varenia:

 1. Všetky suroviny a ingrediencie potrebné na varenie ako i kotol a všetko potrebné náradie k vareniu si zabezpečia súťažné družstvá samé, na svoje náklady a nebezpečenstvo.
 2. Ak súťažné družstvo použije taký kotol, pri ktorom by mal byť oheň voľne na zemi,
  musí zabezpečiť, aby medzi zemou a ohňom bol železný plech.
 3. Množstvo vareného jedla nie je limitované. Súťažné družstvá môžu uvarené jedlo návštevníkom predávať za symbolickú cenu (príspevok na suroviny).
 4. Všetky suroviny súťažného jedla musia byť v surovom stave, bez predprípravy, predvarenia, cieľom súťaže je návštevníkom ukázať ako sa tradičné jedlo pripravovalo.
 5. Začiatok súťaže je o 1000 hod. a bude oznámený znelkou trúby (píšťalkou). Po tomto akte bude vyhlásený začiatok súťaže.
 6. Ukončenie varenia bude o 1400 hod. Potom veliteľ družstva donesie svoje jedlo na vopred pripravený stôl.

 

Pravidlá hodnotenia:

 1. Hodnotiť sa bude lokálnosť, vzhľad, chuť, vôňa, konzistencia a servírovanie jedla. Jedlá posudzuje trojčlenná hodnotiaca komisia. Každý člen komisie hodnotí jednotlivé jedlá istým počtom bodov. Zvíťazí jedlo, ktoré po sčítaní bodov od všetkých členov komisie získa najvyšší počet.
 2. Organizátor zabezpečí, aby minimálne jeden člen komisie mal skúsenosti z gastronómie.
 3. Súťažiť sa bude o tieto odmeny:
 • každé zúčastnené družstvo dostane diplom,
 • prvé tri miesta budú ocenené vecnými cenami.
 1. Divácku cenu získa ten, kto dostane od divákov najviac náramkov za najkrajšie vyzdobený stan/prístrešok, materiál na jeho výzdobu si zabezpečí družstvo samostatne. Divácku cenu  získajú tri stánky s najväčším počtom získaných náramkov.
 2. Výsledkom tejto gastronomickej súťaže vo varení miestnych regionálnych špecialít bude zozbieranie receptov miestnych špecialít a následné spracovanie do propagačného materiálu.
 3. Súťaž má putovný charakter, platí pravidlo „víťaz gastronomickej súťaže hostí v ďalšom roku“. Pre zachovanie putovnosti a zároveň spravodlivosti pri hodnotení jedál, v prípade že gastronomickú súťaž vyhrá obec v ktorej sa súťaž práve koná alebo konala v predchádzajúcom roku, hosťovanie sa posúva na obec umiestnenú na druhom, prípadne treťom mieste.
 4. Súťaž sa do obce môže vrátiť až po dvoch rokoch.

Rešpektujeme životné prostredie:

Všetky družstvá chceme touto cestou požiadať, aby spolu s nami pomohli tento festival urobiť zábavný, príjemný a dobrý aj pre našu prírodu a v stánkoch používali výlučne jednorazový kompostovateľný alebo papierový riad.


 

BRIGÁDA

Milí brigádnici,

veľké ĎAKUJEME všetkým (cca 50 ľudí), ktorí sa v stredu zapojili do jarnej brigády. Počasie bolo super a vďaka príjemnej pracovnej atmosfére sa urobil veľký kus práce: pokosil sa cintorín na Kamennom Chotári, v Horných aj Dolných Brhlovciach, vykosilo sa okolie cintorínov, vyčístilo sa priestranstvo pred Domom smútku, pokosil sa areál kultúrneho domu a pri pomníku padlým hrdinom, urobil sa chodník pri autobusovej zastávke, postavila sa drevená studňa, vysadili sa kríky pred budovou obecného úradu a letničky pri pomníku, vyčístil sa záhon pred budovou pohostinstva, vyzbierali sa odpadky po turistoch popri cestičke ku skalným obydliam, kosili sa jarky, verejné priestranstvá pri hlavnej ceste, ale aj v niektorých uliciach obce, vybrabal sa cintorín v Horných Brhlovciach.

Spoločnými silami sme určite urobili našu obec čistejšou a krajšou...

Tešíme sa na Vás aj na budúci rok...

 

Milí občania,

pozývame Vás na príjemne strávené dopoludie počas jarnej brigády.

Plánujeme skrášliť prostredie pred obecným úradom a pri pomníku padlým hrdinom.

Chlapi budú kosiť verejné priestranstvá a dievčatá budú stavať okrasnú studňu.

Zraz - v stredu, 8. mája 2019 o 8.00 hod. pred obecným úradom.

Prineste si so sebou: ženy - rukavice, motyky a muži - krovinorezy.

Zároveň prosíme občanov, aby si v rámci brigády vykonali jarné upratovanie pred svojim

domom a tým skrášlili verejné priestranstvo našej obce.

Vopred ďakujeme zúčastneným a aj všetkým občanom, ktorí počas roka udržiavajú obecné

pozemky - kosením alebo výsadbou kvetov a dbajú o čistotu a poriadok v obci.

De.jpg

Ďakujeme štyrom dobrovoľníkom, ktorí v sobotu pokosili cintorín v Dolných aj Horných Brhlovciach.


 

Turistický deň - Betliar a Gombasecká jaskyňa

PROJEKT JE "REALIZOVANÝ S FINANČNOU PODPOROU NITRIANSKEHO SAMOSPRÁVNEHO KRAJA". Veľmi pekne ďakujeme.

Prosíme o zaslanie prihlášok do 30. apríla 2019. Ďakujeme

POZOR ZMENA TERMÍNU - 15. júna 2019

vý.jpg

výlet harm.jpg

POZOR ZMENA TERMÍNU - 15. júna 2019

výlet 2.jpg


 

MAREC - mesiac knihy

kni.jpg


 

Dom bez knihy je ako telo bez duše

kniha.jpg

Mesiac marec tradične spájame s príchodom jari a kvitnutím prvých snežienok, ale aj s pojmom marec – mesiac knihy. Kniha najväčší priateľ človeka od vynálezu kníhtlače patrí medzi neodmysliteľných spoločníkov mladých či starých. Prečo si Mesiac knihy pripomíname práve v marci? Z historického hľadiska sa tento mesiac viaže na Mateja Hrebendu, ktorý šíril osvetu a vzdelanosť, pretože miloval knihy.
matej-hrebenda.jpg
Matej Hrebenda sa narodil na Rimavskej Píle. Veľmi skoro mu zomrela matka. Jeho otec nikdy dlho nevydržal v žiadnom povolaní. Matej mal od narodenia zrakovú chybu. Veľmi rád čítal, no v noci čítať nemohol. Preto rád počúval. Chodil od domu k domu a prosil ľudí, aby mu čítali. Už v štrnástich rokoch sa začal zaoberať poéziou. V roku 1814 napísal prvé ľúbostné verše. Vo svojom kroji prechodil celé Slovensko i Čechy. Ponúkal na predaj knihy alebo vymieňal staršie za nové. Oženil sa dvakrát a mal syna a dcéru. V marci roku 1880 zomrel a pochovaný je v Hačave.

S knihou môže človek prežiť krásne chvíle, odpútať sa od reality, vstúpiť do deja, prežívať radosti a strasti hrdinov. O toto všetko prichádzame, keď necháme knihu pod nánosom prachu.

more.jpg

Kniha má moc premeniť zlú náladu na dobrú a dobrú na ešte krajšiu. Kniha nám pomáha rozvíjať fantáziu, predstavivosť, núti nás premýšľať, rozširuje našu slovnú zásobu, vzdeláva nás a duševne obohacuje. Pomocou nej môžeme zájsť do minulosti   i budúcnosti, navštíviť neznáme krajiny, ba aj planéty. Preto jej právom patrí jeden celý mesiac - marec.

mačka.jpg

Knihy by nemali chýbať v žiadnom dome. Pokiaľ chcete čítať, nemusíte si ich kupovať, navštívte našu obecnú knižnicu, určite si tú "svoju" vyberiete...

"Na rozdiel od obrazovky počítača, knihu si môžete zobrať so sebou do postele"

postel.jpg


 

Maškarný Hawaii bál

hawaii maškarný bál

Srdečné Vás pozývame na IV. ročník Maškarného bálu v téme - HAWAII.

Do tanca nám bude hrať hudobná skupina IDEÁL.

Cena vstupenky je 10,-€ na osobu /večera, víno, káva, zákusok a nealko/, bude aj tombola.

 


 

Mikuláš 2018 - ďakujeme za účasť, deti boli super, nehanbili sa, krásne spolupracovali s hercami. Prežili sme spolu veselé popoludnie. Veľká vďaka aj hercom za peknú predvianočnú atmosféru.

  Mikuláš.jpg


 

Noc strašidiel 2018

Ďakujeme všetkým, ktorí nám túto zábavnú akciu pomohli zorganizovať. Tím tvorilo 22 ochotných ľudí - boli ste super...

... pozývame deti aj rodičov...budeme sa báť spolu...

nocStras201.png

nocStrasidiel2018.png

V stredu večer sa Zubatá s kamoškami prechádzala po obci, už sa Vás nevie dočkať....

NOC.jpg

ma.jpg


 

VALENTÍNSKA ZÁBAVA - PREDAJ LÍSTKOV JE UKONČENÝ

valentinska 2019.jpg

Pozývame Vás na Valentínsku zábavu, cena lístka 10,-€/osobu zahŕňa: večeru, víno, nealko, kávu, zákusok a dobrú náladu...Tombola bude...


 

Posedenie s dôchodcami

Dochodci NSK.jpg

Starostka obce srdečne pozýva všetkých dôchodcov na posedenie s pohostením, ktoré sa uskutoční 21. októbra 2018 o 15.00 v kultúrnom dome, pri príležitosti októbra - mesiaca úcty k starším.

Tešíme sa na spoločné stretnutie pri ľudovej hudbe Kuštárovci.

Ďakujeme Nitrianskemu samosprávnemu kraju za podporu nášho projektu.


 

Brhlovská hostina

Srdečne Vás pozývame na folklórne vystúpenie súboru VATRA z Tlmáč - 16.09.2018 o 15.00

Ďakujeme Nitrianskemu samosprávnemu kraju za finančnú podporu projektu.

Bále A3 na sirku-page-001.jpg


 

Dobruo jedlo z Tekova a Hontu

Občianske združenie Tekov-Hont v spolupráci s obcou Brhlovce a OZ Hostra Heredita organizuje dňa 18. augusta 2018 v našej obci Brhlovce 3. ročník kultúrno-spoločenského podujatia pod názvom ,,Dobruo jedlo z Tekova a Hontu“. Hlavným bodom programu bude súťaž vo varení miestnych regionálnych špecialít z obcí v regióne. Každé družstvo si pripraví jedno súťažné jedlo podľa receptov našich starých mám. Porota ohodnotí a vyberie to najlepšie z chutných jedál. Ocenené budú prvé tri miesta. Zo súťažných receptov vznikne receptár.

Okrem súťaže o Dobruo jedlo z Tekova a Hontu súťažné družstvá súťažia aj v kategórii Najkrajší stánok. V kategórii Najkrajší stánok môžu hlasovať všetci návštevníci podujatia. Ocenené budú taktiež prvé tri miesta. Víťazi dostanú vecné ceny a diplomy.

Celkovú atmosféru spríjemnia účinkujúci Veselá Chasa, Santovskí seniori, Pečenická dychovka, Spevácka skupina Radosť, N30 & Band a Kuštárovci. Taktiež nebudú chýbať sprievodné podujatia, ako atrakcie pre deti, tvorivé dielne, ochutnávka vín z tekovských a hontianskych viníc a stánkový predaj. 

dobruo_jedlo.jpg

 

 


 

Divadelné ochotnícke predstavenie

Mlynárova dcéra

Podľa filmového originálu " Princezná ze mlejna"

6.5.2018 o 18:00 hod. KD Brhlovce

 

divadlo brhlovce


 

VIDEO Mlynárova dcéra

1.cast.jpg 2.cast.jpg


 

MAŠKARNÝ BÁL 10.2. 2018

gat.jpg

Vstupné 10,-€ na osobu zahŕňa: večeru, vínko, kávu a zákusok. Bude aj tombola...

12.01.2018 -  LÍSTKY SÚ UŽ VYPREDANÉ


 

POSEDENIE S MIKULÁŠOM 2017

Mikuláš je dedko starý, 
vie on robiť veľké čary. 
Nadelí ti radosti, 
čižmu plnú sladkostí. 

Mikuláš je kúzelník, 
darčeky nám vykúzli. 
Ale iba pre takých, 
čo neboli cez rok zlí. 

Príď, Mikuláš, príď aj k nám, 
nemusíš však chodiť sám. 
Vezmi si aj priateľov, 
privíta vás celý dom!


 

NOC STRAŠIDIEL 2017 - VIDEO

po kliknnutí budete presmerovaný na youtube

TU!

https://www.youtube.com/watch?v=1hSLGolGCKA

 


 

NOC STRAŠIDIEL 28.10.2017 o 17.00

zábava

Videozáznam z akcie: TU!


 

VALENTÍNSKA ZÁBAVA 14.10.2017

A je to tu! Októbrová zábava, pomenovaná po Valentíne (11.10.)! 
Vstup, po 10€ na osobu, si musíte zakúpiť najneskôr do 11.10. V cene je zarátané víno, večera a kávička. 
Bude pre Vás pripravená aj tombola, prvýkrát sa bude hlavná cena losovať zo vstupeniek, tak ich nenechajte doma. 
Zahrá Vám skupina Ideál, ktorú poznáte z Maškarného bálu 2017.

val.jpg

LÍSTKY SÚ UŽ VYPREDANÉ


 

Hodová slávnosť

hody


 

DEŇ ZEME 29.04.2017 o 14:00 A STAVANIE MÁJA

Deň Zeme je deň venovaný Zemi, ktorý sa každoročne koná 22. apríla. Tento sviatok je ovplyvnený pôvodnými dňami Zeme, ktoré sa konali pri oslavách jarnej rovnodennosti, 21. marca, a oslavovali príchod jari. V modernom poňatí ide o ekologicky motivovaný sviatok, upozorňujúci ľudí na dopady ničenia životného prostredia, a rozvíjajúcu diskusiu o možných riešeniach. V poslednej dobe bola niekoľkokrát vyslovená myšlienka, že by sviatok bolo lepšie posunúť na letný slnovrat, pretože by pekné počasie prilákalo viacej ľudí. Nezdá sa však pravdepodobné, že by sa našla vôľa meniť už zabehnutý dátum.

História vyhlásenia tohto dňa siaha do roku 1969, keď predovšetkým John McConnell začal volať po vzniku medzinárodného dňa Zeme a v rámci týchto snáh vytvoril i vlajku Dňa Zeme. Prvý Deň Zeme bol oslávený v San Franciscu. Táto oslava bola pravdepodobne myslená nielen ako ekologicky zameraný sviatok, ale aj ako ľavicovo orientovaný happening bojovníkov proti vojne vo Vietname. Kampaň s týmto sviatkom spojená, si kládla za cieľ preniesť otázku ekológie do politických kruhov. Cieľom bolo zvýšiť energetickú účinnosť, recyklovať odpadky a hľadať obnoviteľné zdroje energie. Táto akcia mala veľký ohlas práve medzi študentmi. Pre prvú oslavu dňa 22. apríla 1970 bol, zrejme nevedome, vybraný deň 100. narodenín Vladimíra Iľjiča Lenina.

OSN začala tento sviatok sláviť o rok neskôr (1971). V roku 1990 sa k Amerike pripojil aj zvyšok sveta a 22. apríl sa stal Medzinárodným dňom Zeme.

Tak ako sa nevie, kto je tvorcom ľudových piesní, ani ľudové zvyky a obyčaje nemajú zachované mená svojich autorov. Rodil ich život, ľudia, ktorí v nich hľadali zabudnutie, kúsok zábavy, krátky oddych od ťažkej každodennej práce. A stavanie májov sa radilo medzi ne.

Vlastný obrad stavania májov sa začínal oveľa skôr, než sa pristúpilo k ich stavaniu. Len čo sa hora trocha zazelenala, prichádzajú mládenci, aby si vyhliadli ten svoj máj. Po večeroch starší chlapi v krčme dobiedzali do mládencov, aby prezradili, ktorej dievke máj postavia. A nikdy im nezabudli pripomenúť, ako to bývalo za čias ich mladosti.

A staršie ženy? Tie majú dohadov a otázok najviac. Ako by aj nie, veď o čom by potom roznášali klebety po dedine. Začiatok tradície aj tu vychádzal zo symboliky. Máje sa totiž voľakedy stavali ako dôkaz sľubu, preto zasnúbený mládenec staval s partiou kamarátov máj svojej vyvolenej. Potom partiu kamarátov pozývali na svadbu ako družbov.

O niekoľko dní sa naše dediny znovu zabelejú májmi, odspodu vybielenými a odvrchu vyzdobenými, presne takými, o akých sa hovorí v ľudovej piesni. Zobudiť sa do májového rána, s leskom slnka na končiari postaveného mája, vyzdobeného pestrofarebnými stužkami, zostáva i dnes neopísateľným zážitkom. 

Obec Brhlovce organizuje pri príležitosti Dňa Zeme akciu na skrášlenie obce. Zraz dobrovoľníkov bude 29.04.2017 o 14:00 pred obecným úradom. Po skončení brigády všetkých občanov srdečne pozývame na tradičné stavanie Mája pri KD. O občerstvenie bude postarané. Tešíme sa na Vás.

 

     Tešíme sa na Vás
      kultúrna komisia


Zdroj: wikipedia

autorka článku: 
Simona Bohovicová, členka kultúrnej komisie


 

Veľmi pekne ďakujeme všetkým za účasť na brigáde, za pomoc pri úprave verejných priestranstiev a za nový náter dreveného prístrešku Domu smútku. Urobilo sa kus roboty. Ďakujeme za pomoc pri prípravách, či pri samotnom stavaní mája. Dievčatám ďakujeme za výborný guláš...


 

MAREC - MESIAC KNIHY, SPRÁVA Z PODUJATIA

     Včera 25.03.2017 sme úspešne zvládli podujatie Marec - mesiac knihy. Stretnutie sa konalo v obecnej knižnici pod dohľadom pani starostky Danuše Francisciovej a pani knihovníčky Boženky Zorvanovej. Deti si doniesli vankúšiky na sedenie a obľúbené knižky. Pani knihovníčka Božka privítala deti aj rodičov a akcia sa mohla začať. Deťom vysvetlila ako knižnica funguje a aké dôležité je čítať. 

     Ďalšou kapitolou nášho spoločného popoludnia bolo čítanie rozprávok. Čarodejnica Majka (Majka Hudecová) ďeťom čítala rozprávku o Fantastickej studni. Čítanie na chvíľu prerušila živá kniha, ktorá si prišla s deťmi vypočuť rozprávku. Potom si deti spoločne so živou knihou zopakovali, aké pravidlá pri čítaní kníh poznáme. Ďalšiu rozprávku, O troch grošoch, deťom čítala Červená Čiapočka (Heňa Bohovicová). Po nej nasledovala pani knihovníčka Božka s rozprávkou o Odvážnom Félixovi. Deťom zarecitovala známu báseň, Ranená breza od Márii Rázusovej Martákovej. Ako posledné, deti čítali úryvky zo svojich obľúbených kníh.

 

     Po dočítaní rozprávok sa deti šli občerstviť. V ponuke mali slané aj sladké a Popoluška (Simi Bohovicová) im ponalievala Fantu. Deti nám nakreslili a vymaľovali krásne obrázky, ktoré budú vystavené v obecnej vitríne. 

       A je to tu! Hľadanie pokladu! Deti mali v knihách poschovávané indície, ktoré ich navádzali k ďalším knihám. V poslednej mali otázku, ktorá sa týkala rozprávok, ktorú dievčatá čítali na začiatku podujatia. Keď odpovedali správne, stopol sa im čas a tak súťažili o najrýchlejšie hľadanie. 

     Na konci sme ocenili 1., 2. a 3. miesto. 1. miesto získala s časom 10:05 Alexandra Habiňáková, 2. miesto získala s časom 13:37 Miška Ježíková a 3. miesto s časom 14:06 získala Emka Homoľová. Deti sme ocenili diplomami a sladkosťami a rozpustili sme ich domov.

     Kto toto podujatie nestihol, má šancu na budúci rok. :)

     Prajem pekný zvyšok dňa


autorka článku:

Simona Bohovicová, členka kultúrnej komisie


 

Marec - mesiac knihy 25.03.2017 o 15:00

     S knihami sa stretávame už od útleho detstva. Určite nie som jediná, čo si pamätá prebdené noci nad knihami, ktoré neboli školskými učebnicami. Alebo na vôňu knihy, ktorá ma čakala pri každej novo zakúpenej knihe, no možno si radi zaspomínate na tie knihy, ktoré nielen rozprávali príbeh, ale ho aj žili, vďaka dlhému veku, ktorý prežili v knižniciach. Na tieto chvíle si radi zaspomínajú staršie ročníky, pre ktoré boli knihy neoddeliteľnou súčasťou života. Ale čo dnešné deti? Vedia čo je to kniha, keď si môžu všetko „vygúgliť“? Alebo aký je to pocit držať knihu, ktorá ma láka nielen farebnou obálkou, ale aj pútavým príbehom?

     Ukážme deťom, že knihy sú dôležité, že aj s knihami je zábava, že aj pri knihách vznikajú spomienky. Už sa to stáva tradíciou, že dievčatá z kultúrnej komisie v Brhlovciach organizujú akciu, ktorá v tento významný mesiac – marec pomôže oživiť túto nostalgiu. Preto pohľadajte svoju obľúbenú knihu, zoberte dieťa za ruku a aj s vankúšikom príďte v sobotu, 25.3.2017, o 15:00, do knižnice v KD Brhlovce. 

     Tešíme sa na Vás
      kultúrna komisia


autorka článku: 
Simona Bohovicová, členka kultúrnej komisie


 

dnes je: 22.10.2019

meniny má: Sergej

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka