Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Traktor Show Brhlovce

     Štyrom traktorovým nadšencom,  Erikovi Homoľovi, Petrovi Homoľovi, Jánovi Lavrinczovi a Ing. Milanovi Halmešovi, v Levickom okrese sa každoročne darí zorganizovať akciu Traktor Show Brhlovce. Priatelia a majitelia továrenských značiek traktorov sa každý rok stretávajú v peknom prírodnom prostredí pri poľovníckej chate v Kapsátoch , aby „prevetrali“ svojich oceľových miláčikov a predviedli ich širokej verejnosti.

     Bránami Traktor show prešlo v roku 2016 vyše 80 traktorov a viac než 2 700 traktorových nadšencov, ktorí sa mohli tešiť na bohatý sprievodný program a napínavé súťaže. Nechýbala ani bohatá tombola  od sponzorov podujatia, dobré jedlo, vínko a samozrejme skvelá nálada. Na deti čakal obrovský skákací hrad, cukrová vata a novinkou boli aj živé teliatka a jahniatka z farmy PD Žemberovce, s ktorými sa deti mohli skamarátiť a zabaviť.

     V tradičnej súťaži Cena RPPK Levice o najkrajší traktor, za ktorý hlasujú návštevníci akcie a ktorú udeľuje odborná komisia, sú každoročne ocenené tri traktory. 

     Veľmi populárna súťaž v ťahaní traktora Zetor 25 K dáva poriadne „zamakať“ chlapom, minulý rok sa ich na ťahaní zúčastnilo 25, ktorí nakoniec boj úspešne vyhrali a traktor utiahli. Avšak rekord z roku 2014, kedy sa to podarilo 23 chlapom prekonaný nebol a zostáva výzvou do ďalších ročníkov.

     Veríme, že Traktor show Brhlovce má už okruh svojich verných fanúšikov a v budúcnosti sa bude tešiť z pribúdania stále nových a nových nadšencov.

traktorík

     Viac o akcii na: TraktorShow Brhlovce

 


autorky článku:

Anna Pástorová a Simona Bohovicová, členky kultúrnej komisie


 

dnes je: 21.11.2018

meniny má: Elvíra

webygroup
ÚvodÚvodná stránka